Nasze realizacje

Wpolu.pl

 

wPOLU.PL - Środki do ochrony Roślin

Firma działająca w branży rolniczej od 1995r. Celem powołania firmy była dystrybucja środków ochrony roślin oraz nawozów na teren województwa mazowieckiego, a sprzedaż internetowa rozszerzyła tą działalność na całą Polskę.
 

 

WYZWANIE

Klient korzystał z dedykowanego rozwiązania firmy Comarch ERP e-sklep, niestety oprogramowanie z wielu względów nie sprostało jego wymaganiom.


Głównym naszym zadaniem  było zaprojektowanie i zbudowanie wewnętrznej aplikacji do synchronizacji bazy danych sklepu internetowego z bazą danych programu Comarch ERP Optima.

 

Integracja sklepu internetowego z Comarch ERP OPTIMA

Sprawna i szybka obsługa zamówień, kontrola stanów magazynowych oraz aktualizowanie kategorii i produktów w sklepie internetowym to podstawa działania sklepu internetowego wPOLU.PL


Nasza autorska aplikacja została zainstalowana po stronie serwera klienta w środowisku Windows Server i automatycznie synchronizuje baze danych programu Comarch ERP OPTIMA z bazą danych sklepu internetowego.

W skład synchronizacji wchodzi:

  • pobieranie zamówień,
  • kontrola stanów magazynowych,
  • aktualizowanie nowych kategorii wraz z produktami.
     

 

Synchronizacja z firmą logistyczną DPD

Sklep wPOLU.PL korzysta z  wygodnej funkcjonalności, która usprawnia proces wysyłki zamówień. Menager wysyłek pozwala m.in. na:

  • automatyczne geenrowanie protokołów odbioru paczek,
  • komunikację z API spedytora,
  • pobieranie etykietek na paczki,
  • drukowanie eykiet na drukarce Zebra,
  • automatyczną zmianę stanu zamówienia po przekazaniu do wysyłki.

 

 

 

EFEKTY WDROŻENIA I REZULTATY

Wzrost sprzedaży oraz zaumatyzowanie wielu czynności, które do tej pory były wykonywane ręcznie to efekt wdrożenia naszego oprogramowania.
Obecnie jesteśmy na etapie budowy kolejnego sklepu internetowego dla tego klienta, który będzie połączony z tą samą bazą danych programu Comarch ERP OPTIMA, lecz oferujący inny asortyment.