Nasze realizacje

MDM FIRANY

 

 

Spersonalizowany, wewnętrzny system B2B dla jednej z największej hurtowni firan w Polsce - MDM połączony z programem Comarch ERP XL.
System skierowany do klientów hurtowych oraz przedstawicieli handlowych firmy MDM Firany.

 

 

 

WYZWANIE

Zaprojektowanie systemu skierowanego do klienta biznesowego oraz przedstawicieli handlowych. Usprawnienie zamówień w firmie, które do tej pory były realizowane telefonicznie przez klientów lub poprzez wiadomości e-mail.


Głównym naszym zadaniem było zaprojektowanie i zbudowanie wewnętrznej aplikacji do synchronizacji bazy danych sklepu internetowego z bazą danych programu Comarch ERP XL oraz aplikacji mobilnej dostępnej dla przedstawicieli handlowych, która działa również w wersji offline (w momencie gdy przedstawiciel handlowych składa zamówienie z miejsca bez dostępu do sieci internet)

 

 

 

  

System zamówień B2B

System B2B przeznaczony jest  dla klientów biznesowych oraz handlowców. W bazie systemu znajdują się dotychczasowi klienci firmy, którzy wykonują zamówienia online oraz handlowcy firmy MDM Firany.

Klient biznesowy ma możliwość złożenia zamówienia w systemie online. Widzi wszystkie towary dostępne na magazynie oraz tych których nie ma, a może złożyć rezerwacje na nie.
Dodatkowo wyświetlane są ceny dedykowane dla wybranego klienta z odpowiednim progiem rabatowym.
Na swoim koncie użytkownik informowany jest o swoich aktualnych i archiwalnych zamówieniach, a także o płatnościach i fakturach.

Handlowiec ma możliwość złożenia zamówienia w trybie online, a także w trybie offline przez dedykowaną aplikację mobilną.
Każdy przedstawiciel posiada swoją, przypisaną przez administratora grupę klientów dla których ma możliwość tworzenia nowych zamówień, a także kontroli nad ich płynnością wpłat za faktury.

 

 

Integracja sklepu internetowego z Comarch ERP XL

Sprawna i szybka obsługa zamówień, kontrola stanów magazynowych oraz aktualizowanie kategorii i produktów w sklepie internetowym to podstawa działania sklepu internetowego MDM Firany.


Nasza autorska aplikacja została zainstalowana po stronie serwera klienta w środowisku Windows Server i automatycznie synchronizuje bazę danych programu Comarch ERP XL z bazą danych sklepu internetowego.

W skład synchronizacji wchodzi:

  • pobieranie zamówień,
  • kontrola stanów magazynowych,
  • synchronizacja dokumnetów księgowych,
  • aktualizowanie nowych kategorii wraz z produktami.


Aplikacja mobilna dla handlowców

Zaprojektowaliśmy dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne tylko do wewnętrznego użytku dla firmy MDM (standardowa aplikacja Comarch nie spełniała wymagań klienta)
Aplikacja przeznaczona jest dla handlowców pracujących w terenie obsługujących sklepy detaliczne w całej Polsce. Może działać zarówno w wersji online, a także offline.
Aplikacja została zintegrowana z systemem B2B oraz Comarch ERP XL.
 


 

 

EFEKTY WDROŻENIA I REZULTATY

Wzrost sprzedaży oraz zautomatyzowanie wielu czynności, które do tej pory były wykonywane ręcznie, możliwość składania zamówień w trybie online oraz offline przez handlowców oraz również zdecydowana mniejsza ilość błędnych zamówień  to efekt wdrożenia naszego oprogramowania.

 

Dedykowany systemy B2B