Kosmetyki Z Ameryki

 

KosmetykizAmeryki.pl - największa drogeria online

KosmetykizAmeryki jest jedną z największych i rozpoznawalnych drogerii online w Polsce. Często wspominana przez blogerki, v-blogerki, które używają kosmetyków zakupionych w tej drogerii. 
 

 

WYZWANIE

KosmetykizAmeryki to sklep internetowy, który sprzedaje od kilku lat. Przez ten czas wykorzystywany był silnik SOTE, który z czasem przestał być funkcjonalny, a także nie mógł sprostać wymaganiom klienta, które wzrastały wraz z wzrostem sprzedaży w sklepie, a także bardzo obciążały serwer.  Wraz z intensywnym rozwojem, sklep potrzebował nowego, gotowego na zmiany oprogramowania.
Naszym celem był przede wszystim wzrost wydajności oprogramowania - dzięki naszemu oprogramowaniu klient mógł zrezygnować z drogiego dedykowanego serwera (nasze oprogramowanie generuje 70% mniej obciążenia niż dotychczasowe rozwiązanie oraz zautomatyzowanie jak największej ilości procesów w sklepie) i zastąpić go elastycznym serwerem w chmurze.

Aktualizacja: Sierpień 2016r.
Po kolejnych latach serwis doczekał się re-designu, oraz jeszcze nowocześniejszej platformy sprzedaży dostosowanej do trendów i zachowań użytkowników.
W pełni responsywny serwis internetowy pozwala na  wygodne zakupy na urządzeniach mobilnych.

 

RABATY, BONY i KODY ZAKUPOWE

Ze względu na liczne promocje i promowanie sklepu w różnych portalach społecznościowych (Facebook, Youtube, Twitter, Instagram), sklep wymagał rozwinięcia modułu rabatu. Obecnie administrator ma możliwość wygenerowania dowolnej ilości kodów rabatowych z dowolnym upustem i wygenerowania listy XLS z kodami dla drukarni.
Rabaty, bony i kody zakupowe stanowią również jeden z głównych kanałów sprzedaży, który przyciąga klienta do sklepu.
Klient składając zamówienie ma możliwość wpisania odpowiedniego kodu rabatowego, a także w zależności od wysokości kwoty zakupu ma możliwość otrzymania darmowej wysyłki, a także dodania do zamówienia towaru za jeden grosz, wcześniej zdefiniowanego przez administratora sklepu.

 

 

Synchronizacja z firmą logistyczną DPD, Pocztą Polską oraz Inpost

 
 

Sklep KosmetykizAmeryki.pl korzysta z  wygodnej funkcjonalności, która usprawnia proces wysyłki zamówień. Menager wysyłek pozwala m.in. na:

  • automatyczne generowanie protokołów odbioru paczek,
  • komunikację z API spedytora,
  • pobieranie etykietek na paczki,
  • drukowanie eykiet na drukarce Zebra,
  • automatyczną zmianę stanu zamówienia po przekazaniu do wysyłki.

 

Ze względu na małe gabaryty towaru, klienci przede wszystkim wybierają najtańszą formę wysyłki, którą oferuje Poczta Polska oraz firma Inpost.
Z tego względu oprogramowanie zostało połączone z dostępnym Api aby umożliwić obsłudze sklepu jak najszybsze generowanie listów przewozowych i ich drukowanie na odpowiednich etykietach.

 

INFRASTRUKTURA SERWEROWA

Duża popularność sklepu internetowego wśród klientów oznacza duży ruch na stronie, z którym nie poradził sobie zwykły hosting.
W celu bezproblemowego obsłużenia tak dużej ilości unikalnych użytkowników, transferu plików i zamówień, przygotowana została zoptymalizowana, dedykowana infrastruktura Cloud Hosting.
Hosting w chmurze pozwala również na szybkie powiększanie zasobów bez potrzeby przebudowywania infrasktury i przestoju sklepu.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Aby sprostać wymaganiom klientów i zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo zakupów został zainstalowany wielo domenowy certyfikat SSL.

Dodatkowo sklep KosmetykizAmeryki korzysta z zaufanych opinii Ceneo, który  umożliwia wystawienie opinii przez klienta po złożeniu zamówienia. Obecnie posiada opinie na poziomie 99% pozytywnych opini wystawionych przez kilkadziesiąt tysięcy klientów.

KONTROLA TOWARU

Ze względu na dużą ilość zamówień oraz ogormną ilość towaru ważnym elementem sklepu internetowego jest kontrola magazynowa wysyłanych przedmiotów. W to miejsce został wdrożony system sprawdzania towaru "Akord", pozwalający na sprawdzanie towaru, który został przyniesiony z magazynu, a ten towar, który został wysłany.
Kontrola odbywa się się przez skanowanie produktów przez czytnik kodów kreskowych i generowanie odpowiedniej listy: listy towarów wysłanych i listy towarów wydanych z magazynu.

 

MNOGOŚĆ INTEGRACJI

Przy tak dużej ilości zamówień w sklepie internetowym, obsługa sklepu spędzała znaczną ilość czasu na wypisywaniu listów przewozowych, księgowaniu wpłat przelewów oraz kontroli stanów magazynowych, dzięki integracji wszystkie te czynności udało się zautomatyzować, a dotychczasowych pracowników, którzy zajmowali się tymi rzeczami można było oddelegować do innych zajęć w firmie.
Kluczowym elementem jest integracja sklepu internetowego z programem magazynowo-księgowym RAKS

 

 

 

EFEKTY WDROŻENIA I REZULTATY

Efektem wdrożenia jest zdecydowany wzrost sprzedaży oraz zautomatyzowanie wielu procesów, które do tej pory były wykonywane ręcznie.
W planach firma planuje ekspansję na rynki zagraniczne.